foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji przypadającego dziś Dnia Pracownika Socjalnego

wszystkim Pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośniach składam

serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i trud pracy

wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.

Życzę Wam, Drogie Koleżanki i Koledzy pomyślności w życiu osobistym,

radości z życia oraz zadowolenia

i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

 Irena Słodkiewicz – kierownik GOPS

 

Trwa Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Do ogólnopolskiego protestu przyłączyli się także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośniach. Czego domagają się jej uczestnicy? Jak mówią hasła akcji chcą: skuteczniej pomagać, godnie zarabiać, bezpieczniej pracować i być szanowanym.

Organizatorem Tygodnia jest Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny i Komisje Zakładowe NSZZ Solidarność. Jakie są postulaty protestujących? Uczestnicy akcji
w pierwszym rzędzie domagają się zmian legislacyjnych (dotyczących uprawnień i obowiązków pracowników socjalnych, a także zawodu asystenta rodziny oraz koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej); zmian w systemie świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz alimentacyjnych oraz wstrzymania procedowania projektu zakładającego powstawanie Centrów Usług Społecznych. Finansowe oczekiwania mówią o zrównaniu oraz podwyższeniu wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na stanowiskach w samorządowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej
z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach w urzędach gmin, miast i biurach związków jednostek samorządu terytorialnego. Protestujący chcą ponadto wyłączenia dodatkowych składników wynagrodzenia, w tym dodatku terenowego ze składowych wliczanych do spełnienia warunku pensji minimalnej.

Bezpośrednią przyczyną podjęcia kroków zmierzających do protestu jest ignorowanie i lekceważenie postulatów środowiskowych, a ostatnio także zerwanie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzonego z trudem dialogu argumentują organizatorzy akcji. W ramach trwającej akcji uczestnicy protestu przez cały tydzień przychodzą do pracy ubrani na czarno. W ten sposób do Czarnego Tygodnia włączyli się także pracownicy pomocy społecznej w Sośniach.

Więcej na ten temat:

https://federacja-socjalnych.pl/index.php/644-dzis-dzien-pracownika-socjalnego-2

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośniach

ul. Wielkopolska 41

63-435 Sośnie

 

Czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.