foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

„Codziennie Pewna Siebie”… w poszukiwaniu definicji miłości

„…Miłość - czym jest, każdy nie wie. Rozmawiamy o niej niemal wszyscy (z przeżywaniem jest różnie), a tak trudno opowiedzieć o niej…” – to przesłanie jakie za główny cel postawiały sobie uczestniczki działającej na terenie Sośnie grupy wsparcia „Codziennie Pewna Siebie” pod patronatem GOPS w Sośnia, podczas wyjazdowych warsztatów, które miały miejsce 24 października 2018 roku.

Tego dnia uczestniczki Grupy wraz ze swoim opiekunem uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych mających na celu wspólną integrację i ukulturalnienie. Tym razem warsztaty dotyczyły wartości, jaką niesie za sobą miłość. W tym też celu został zorganizowany wyjazd do kina na film pt.: „Serce nie sługa”. Bowiem, jak trudno nieraz miłość rozpoznać i jak bardzo czasami brakuje w niej przyjaźni. I gdy okazuje się, że miłość to znacznie bardziej czyny niż słowa, ileż rozczarowań... Film pozwolił uczestniczkom na dokonanie wielu przemyśleń, jak np. Czy wraz z pojawieniem się  wyzwań losu miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? I czy pomimo wszystko trwa wiecznie? I czy warto o nią walczyć? Poważny temat został przełamany wspólną wizytą Grupy w Grocie Solnej w Kaliszu i zwieńczony wspólnym obiadem i deserem, przy którym wspólnie mogłyśmy przedyskutować najważniejsze tematy i problemy nas nurtujące.

Przypomnijmy: „Codziennie Pewna Siebie” to grupa wsparcia prowadzona na terenie gminy Sośnie od 23 września 2014 roku. Jest to grupa wsparcia z elementami pracy warsztatowej, a jej uczestnikami są kobiety doświadczające cierpienia związanego z doznawana przemocą, jak również kobiety z rodzin alkoholowych oraz borykające się z trudnościami wychowawczymi lub też z traumatycznymi przeżyciami. W trakcie spotkań uczestniczki mają możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, dostarczają sobie wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Pracują nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości, rozpoznaniem własnych potrzeb i pragnień oraz określeniem planów i celów na przyszłość. Uczestnictwo w grupie wsparcia jest dobrowolne. Obecnie grupa liczy 6 osób z gminy Sośnie i jest otwarta na przyjęcie kolejnych osób  potrzebujących pomocy. Warsztaty odbywają się w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośniach. Osobą prowadzącą cykl warsztatowy jest – Schubert Hanna, asystent rodziny GOPS w Sośniach, kurator społeczny SR w Ostrowie Wlkp. posiadająca wykształcenie pedagogiczne, socjoterapeutyczne i arteterapeutyczne – niezbędne do prowadzenia tego typu zajęć.

2.jpg4.jpg3.jpg1.jpg

                                                                                                                                                                                                                              

(H.Schubert)

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośniach

ul. Wielkopolska 41

63-435 Sośnie

 

Czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.